Co dělat, když chci investovat s úspěchem

Jak jsou na tom muži a jak ženy
Statistiky ukazují, že je každý sedmý občan České republiky investorem v nějakém podílovém fondu na kapitálovém trhu. Stejně tak je prokázáno, že ženy jsou, co se týká investování, v opozici, bojí se rizika a jsou tzv. ve střehu, upřednostňují spíše konzervativní formy investic do různých typů fondů. Muži naopak preferují akcie a nebojí se vydat i větší částky. Jejich „riskování“ se jim vyplatí, mají pak větší výnosy.
pracovní prostor
Pravidla a zásady
Pokud se v investování moc nevyznáte a nemáte o něm ani přehled, jsou zde profesionální zprostředkovatelé. Podceňovat byste v žádném případě neměli doporučení analytiků a makléřů. I když si můžete myslet, že se jedná o něco velice náročné, může se vám nakonec investování zdát jako zábava. Investoval lze do nemovitostí nebo ziskových projektů.
Jako vše ostatní, i investování má svá pravidla, úplný začátečník by se měl vyhnout vkladu do jediného titulu, i přesto, že to vypadá na výrazné zhodnocení, pokud se tak rozhodnete, nemělo by to přesáhnout třetinu vašeho portfolia. Toto riziko eliminujete tím, že investujete do několika různých podniků stejného nebo podobného charakteru. Také bystě si měli stanovit cílovou cenu, které chcete dosáhnout během určitého času, stejně tak mít určenou míru ztráty, pokud toto riziko nastane, je na místě prodej akcií ještě předtím, než jejich hodnota klesne pod jejich původní.
mince na lžíci
Základem úspěchu je umět nakoupit na počátku růstového trendu, vyplatit se může i investování do akcií stagnujících podniků. Pokud dojde k panice na trhu, je ideální nakupovat v tuto chvíli, prvotní propad nějaké společnosti může pak v důsledku vést k růstu akcií a tím k jejich zhodnocení, i když se pak může stát, že se vrátí na svou původní hodnotu.
Při investování platí „kdo si počká, ten se dočká“, proto buďte především trpělivý a věřte, že vhodná příležitost pro vás určitě přijde.